Holistyczne podejście do snu

Nie tylko materac...

Na co dzień najistotniejsza jest świadomość, że aby sen był wartościowy, należy zadbać nie tylko o dobry materac i łóżko, ale także inne,  równie ważne aspekty. Takie jak: nasza psychika, nawyki i otoczenie w jakim śpimy.

...dlatego stworzyliśmy nasz blog!

pokaż filtry

dobry_materac_blog

Dobry materac, czyli jaki?

Określenie, czy materac jest dobry zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Na jakość snu znaczny wpływ ma twardość materaca, jego wentylacja, a także wypełnienie, dlatego w specjalistycznej terminologii producentów materacy nie istnieje słowo uniwersalność. Aby idealnie dobrać odpowiednie podłoże do snu, warto zainteresować się kilkoma ważnymi kwestiami, które z pewnością rozwieją największe wątpliwości.

Więcej
materac_piankowy_czy_kieszeniowy_curem_blog

Materac piankowy czy kieszeniowy - który wybrać?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa sen. Statystycznie przesypiamy około dwudziestu lat naszego życia. Niezwykle istotne jest nie tylko to, ile godzin śpimy, ale też to w jakich warunkach, co odgrywa kluczową rolę jeśli chodzi o nasze zdrowie.

Więcej
strefy_twardosci_blog

Strefy twardości w materacu - jakie mają znaczenie?

Jeżeli jesteś miłośnikiem nowoczesnych technologii to materace z 7 strefami twardości są właśnie dla Ciebie. Ich obecność nie tylko zwiększa odczuwalny komfort snu, ale także jest doskonałą profilaktyką i przeciwdziałaniem schorzeniom kręgosłupa. Jakie jeszcze znaczenie mają oddzielne strefy?

Więcej
pianki_curem_blog

Materace piankowe - jaki rodzaj wybrać?

Odpowiednio dobrany materac jest gwarancją spokojnie przespanej nocy, dzięki czemu rano wstaniemy wypoczęci i w pełni sił. Modele wypełnione nowoczesnymi piankami posiadają coraz większe grono miłośników, ze względu na ich prozdrowotne właściwości.

Więcej
zdrowy_sen_curem_blog

Zdrowy sen - 7 sposobów, jak dobrze spać

Sen to niewątpliwie jeden z najważniejszych aspektów całego dnia, który pozwala na odpowiednią regenerację organizmu, decydując jednocześnie o samopoczuciu od samego rana. Jednak w tym przypadku długość wypoczynku nie jest aż tak istotna - najważniejsza jest jakość snu. Zatem jak dobrze spać?

Więcej
stelaze_curem_blog

Stelaż pod materac - jaki wybrać?

Podczas gdy większość uwagi skupia się na odpowiednim wyborze materaca, nie powinno umknąć równie ważne zadanie, jakim jest wybór stelaża. To on jest podporą podłoża do snu, dlatego tak ważne jest, by był do niego dopasowany, dając Ci całkowity komfort podczas snu. Dobrze wiedzieć, jakie aspekty brać pod uwagę, wybierając odpowiedni stelaż.

Więcej
jak_dbac_o_kregosluk-min

Jak dbać o kręgosłup? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Aby cały czas utrzymywać kręgosłup w dobrej formie, należy dbać o niego codziennie. Nawet najmniejsza zmiana w rutynie całego dnia może spowodować ustąpienie nieprzyjemnych dolegliwości, m.in. dyskopatycznych. Jakie są najkorzystniejsze sposoby na zdrowy kręgosłup?

Więcej
najzdrowsze_materace-min

Najzdrowsze materace, czyli jakie?

Wybór materaca z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy musi być on odpowiednio dobrany do występujących dolegliwości. Najlepiej jest wtedy wybrać materac z najbardziej prozdrowotnymi właściwościami, jednak co to oznacza w praktyce?

Więcej
wybor_materaca_online-min

Wybór materaca online - czym się kierować?

Zakupy online coraz częściej zastępują standardowe wyjścia do sklepu. Istnieje wiele serwisów, dzięki którym bez wychodzenia z domu można wybrać chociażby nowy materac. Jest to jednak produkt, który ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego należy wiedzieć na co zwracać uwagę.

Więcej
baner-blog-fizjo

Weekend z fizjoterapeutą!

W ostatni weekend miesiąca, 26 i 27 października zapraszamy na bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą, który pomoże Tobie dobrać najlepszy model materaca. Spotkania odbędą się w 48 salonach na terenie całego kraju (sprawdź).

Więcej
-b_002_zdjecia_02-03_poprawiony

Materace kieszeniowe - komfort i wytrzymałość

Wybrane rodzaje materacy różnią się od siebie ważnymi właściwościami i poziomem twardości. Poszukując najlepszego, najbardziej optymalnego wkładu natrafiamy między innymi na modele zawierające nowoczesne sprężyny. Jakimi cechami odznaczają się materace kieszeniowe - dlaczego są komfortowe i wytrzymałe?

Więcej
-b_002_zdjecia_02-02_poprawiony

Materac bardzo twardy - dla kogo?

Czy naprawdę tylko twardy materac jest w stanie zapewnić zdrowy sen – czy tylko na nim plecy mogą odpowiednio wypocząć, a mięśnie zregenerować po całym dniu w pracy? Okazuje się, że istotnie, materac bardzo twardy niesie wiele korzyści dla zdrowia, jakości snu i samopoczucia, jednak z pewnością nie jest on dla każdego. Kto może stosować taki produkt i jaki model tego typu jest obecnie najlepszy?

Więcej
-b_002_zdjecia_02-04

Wybór odpowiedniego materaca – wskazówki

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, często decydujemy się na wymianę podłoża do snu, bo ma ono kluczowy wpływ na nasz kręgosłup. Jednak nie zawsze posiadamy odpowiednią wiedzę, która pozwoli nam wybrać odpowiedni materac. Chcesz poznać tajniki tego tematu, które ułatwią Ci podjęcie decyzji? Przeczytaj kilka naszych wskazówek, a wybór stanie się jasny!

Więcej
-b_001_zdjecia_01-03

Materace dwuosobowe - jakie najlepsze dla pary?

Wybór odpowiedniego materaca nigdy nie jest łatwy. Dzieje się tak dlatego, że musi odpowiadać on wielu indywidualnym potrzebom użytkownika, które wynikają z budowy ciała, stanu zdrowia czy upodobań. Jakie zatem powinny być materace dwuosobowe, skoro w tym przypadku jedna powierzchnia ma zapewnić komfortowy sen dwojgu osobom?

Więcej
-b_001_zdjecia_01-01

Materac piankowy - dla kogo?

To, jak i gdzie śpisz, ma ogromny wpływ na to, jak później funkcjonujesz. Dlatego dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort podczas odpoczynku, polecane są materace piankowe. To one sprawiają, że Twoje ciało zyskuje stabilne podparcie, a kręgosłup może spokojnie odpocząć. Materace piankowe pomogą Ci osiągnąć stan kompletnego wyspania i gotowości do dalszej pracy, a ich jakość jest proporcjonalna do ceny.

Więcej
7-stref-twardosci

Strefy twardości w materacu - o co chodzi?

Przeglądając oferty producentów materacy niejednokrotnie można zauważyć informacje o tym, że wiele proponowanych modeli posiada strefy twardości, nazywane również strefami komfortu. Często tego rodzaju opisy nie są dostatecznie rozwinięte i nie wiadomo, czym tak naprawdę są tego rodzaju udogodnienia. O co chodzi ze strefami twardości w materacu?

Więcej