Holistyczne podejście do snu

Nie tylko materac...

Na co dzień najistotniejsza jest świadomość, że aby sen był wartościowy, należy zadbać nie tylko o dobry materac i łóżko, ale także inne,  równie ważne aspekty. Takie jak: nasza psychika, nawyki i otoczenie w jakim śpimy.

...dlatego stworzyliśmy nasz blog!

pokaż filtry

baner-blog-fizjo

Weekend z fizjoterapeutą!

W ostatni weekend miesiąca, 26 i 27 października zapraszamy na bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą, który pomoże Tobie dobrać najlepszy model materaca. Spotkania odbędą się w 48 salonach na terenie całego kraju (sprawdź).

Więcej
-b_002_zdjecia_02-03_poprawiony

Materace kieszeniowe - komfort i wytrzymałość

Wybrane rodzaje materacy różnią się od siebie ważnymi właściwościami i poziomem twardości. Poszukując najlepszego, najbardziej optymalnego wkładu natrafiamy między innymi na modele zawierające nowoczesne sprężyny. Jakimi cechami odznaczają się materace kieszeniowe - dlaczego są komfortowe i wytrzymałe?

Więcej
-b_002_zdjecia_02-02_poprawiony

Materac bardzo twardy - dla kogo?

Czy naprawdę tylko twardy materac jest w stanie zapewnić zdrowy sen – czy tylko na nim plecy mogą odpowiednio wypocząć, a mięśnie zregenerować po całym dniu w pracy? Okazuje się, że istotnie, materac bardzo twardy niesie wiele korzyści dla zdrowia, jakości snu i samopoczucia, jednak z pewnością nie jest on dla każdego. Kto może stosować taki produkt i jaki model tego typu jest obecnie najlepszy?

Więcej
-b_002_zdjecia_02-04

Wybór odpowiedniego materaca – wskazówki

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, często decydujemy się na wymianę podłoża do snu, bo ma ono kluczowy wpływ na nasz kręgosłup. Jednak nie zawsze posiadamy odpowiednią wiedzę, która pozwoli nam wybrać odpowiedni materac. Chcesz poznać tajniki tego tematu, które ułatwią Ci podjęcie decyzji? Przeczytaj kilka naszych wskazówek, a wybór stanie się jasny!

Więcej
-b_001_zdjecia_01-03

Materace dwuosobowe - jakie najlepsze dla pary?

Wybór odpowiedniego materaca nigdy nie jest łatwy. Dzieje się tak dlatego, że musi odpowiadać on wielu indywidualnym potrzebom użytkownika, które wynikają z budowy ciała, stanu zdrowia czy upodobań. Jakie zatem powinny być materace dwuosobowe, skoro w tym przypadku jedna powierzchnia ma zapewnić komfortowy sen dwojgu osobom?

Więcej
-b_001_zdjecia_01-01

Materac piankowy - dla kogo?

To, jak i gdzie śpisz, ma ogromny wpływ na to, jak później funkcjonujesz. Dlatego dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort podczas odpoczynku, polecane są materace piankowe. To one sprawiają, że Twoje ciało zyskuje stabilne podparcie, a kręgosłup może spokojnie odpocząć. Materace piankowe pomogą Ci osiągnąć stan kompletnego wyspania i gotowości do dalszej pracy, a ich jakość jest proporcjonalna do ceny.

Więcej
7-stref-twardosci

Strefy twardości w materacu - o co chodzi?

Przeglądając oferty producentów materacy niejednokrotnie można zauważyć informacje o tym, że wiele proponowanych modeli posiada strefy twardości, nazywane również strefami komfortu. Często tego rodzaju opisy nie są dostatecznie rozwinięte i nie wiadomo, czym tak naprawdę są tego rodzaju udogodnienia. O co chodzi ze strefami twardości w materacu?

Więcej