Strefy twardości w materacu - jakie mają znaczenie?

holistyczne podejście do snu sen twardość materaca
Strefy twardości w materacu - jakie mają znaczenie?

Jeżeli jesteś miłośnikiem nowoczesnych technologii to materace z 7 strefami twardości są właśnie dla Ciebie. Ich obecność nie tylko zwiększa odczuwalny komfort snu, ale także jest doskonałą profilaktyką i przeciwdziałaniem schorzeniom kręgosłupa. Jakie jeszcze znaczenie mają oddzielne strefy?

7 stref twardości - charakterystyka

Strefy twardości to nic innego, jak podział na poszczególne fragmenty, w których siła nacisku i podparcia optymalizuje się w różny sposób. Każdy z oferowanych w nowej linii materaców posiada 7 stref twardości, co pozwala na prawidłowe całościowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Zwiększony jest także komfort odczuwany w poszczególnych obszarach, które tworzą:

  • • strefa głowy – przyczynia się do poprawy krążenia krwi,
  • • strefa barków – część elastyczna, która powoduje rozluźnienie mięśni szyjnych oraz odciąża kręgi,
  • • strefa kręgów lędźwiowych – zapewnia mocne podparcie dla kręgosłupa,
  • • strefa miednicy – część średnio-twarda, ułożenie w pozycji bocznej zapewnia w trakcie snu zachowanie linii prostej kręgosłupa,
  • • strefa ud – zapewnia silne podparcie,
  • • strefa łydek – kolejna część elastyczna, zapewnia swobodne krążenie krwi,
  • • strefa stóp – część średnio-twarda, gwarantuje relaks dla stóp oraz komfort dla pięt w czasie odpoczynku.

W modelach .exe, .log oraz .reg podział na wymienione strefy uzyskano, wprowadzając konturowe nacięcia w spodniej piance Fusion. Modele różnią się ilością i głębokością nacięć, a tym samym poziomem twardości. W hybrydowym modelu zip. 7 stref uzyskano stosując sprężynowy system multipocket. Warto pamiętać, że ergonomiczne ustawienie ciała to jeden z kluczowych elementów zdrowego snu oraz warunek skutecznej regeneracji.

Dla kogo materace ze zróżnicowanymi strefami?

Odpowiednio dopasowany materac może skutecznie przeciwdziałać wielu chorobom, jednak cechą najlepszych produktów jest niwelowanie objawów schorzenia, które już występuje. Materace z linii Curem dedykowane są m.in. dla osób, które posiadają choroby układu krążenia. Optymalne podparcie, które nie tworzy nieprzyjemnego ucisku na mięśnie, nie hamuje prawidłowego obiegu krwi, nie zmieniając tym samym ciśnienia. Jest to szczególnie ważne dla tych użytkowników, którzy cierpią na choroby niedokrwienne serca lub żylaki. Strefa barków oraz kręgów lędźwiowych zapewnia z kolei odpowiednie ułożenie szkieletu, a dzięki odpowiedniej twardości rozluźnienie mięśni, które oplatają kręgosłup. W efekcie czego posiadacze materaców z najnowszymi technologicznie rozwiązaniami mogą cieszyć się zanikiem wielu dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa, stawów oraz mięśni. Warto jednak podkreślić, że materace te ukierunkowane są na wszystkich użytkowników – nie tylko tych borykających się z licznymi chorobami. Kompletnie zdrowe osoby także będą odczuwały wiele korzyści płynących z użytkowania tak innowacyjnie stworzonych produktów.

Nieoceniony komfort snu

7 stref twardości w materacu zapewnia przede wszystkim nieoceniony komfort snu każdemu użytkownikowi, niezależnie od jego indywidualnych preferencji. Jeżeli ciągłość i długość Twojego snu nie jest zadowalająca, odpowiednie materace potrafią to zmienić. Podłoże do regeneracji jest pierwszym ogniwem, które może blokować rozluźnienie organizmu. W przypadku zbyt miękkiego lub zbyt twardego materaca, ciało użytkownika zamiast powoli odpoczywać, stawia opór niewygodnemu podłożu, napinając jednocześnie wszystkie mięśnie. Zastosowanie nowatorskich nacięć na piance Fusion pozwala w pełni się rozluźnić, dzięki czemu można zyskać poranki bez bólu, znacznie więcej energii w trakcie codziennych obowiązków, a w efekcie znacznie lepszy humor i motywację do działania.

Co jeszcze odgrywa znaczącą rolę przy zakupie produktu?

Dodatkową funkcjonalnością nacięć odpowiadających za 7 stref twardości jest umożliwienie swobodnego przepływu powietrza wewnątrz podłoża. Wiąże się to z następną ważną cechą produktów Curem. Każdy materac wyposażony jest w system, w którym przepływ powietrza i transfer ciepła jest kontrolowany i wspomagany przez właściwości poszczególnych warstw. Przewiewny pokrowiec Zeo Case wyposażono w oddychającą taśmę 3D, którą pokryto również spód materaca. Nadmiar ciepła generowanego podczas snu może swobodnie przedostać się do wewnątrz lub wydostawać się poza materac. Dodatkowo po raz pierwszy w materacach na polskim rynku została zastosowana innowacyjna pianka Serene z technologią SAT - miliony połączonych ze sobą mikrokapsułek, gdzie na skutek obciążenia, każda z nich reaguje niezależnie. Kapsułki indywidualnie wypuszczają nadmiar powietrza i optymalizują siłę zwrotnego nacisku. Badania pokazują, że w porównaniu z konwencjonalnymi piankami oraz memory foam, Serene znacznie skuteczniej redukuje nacisk, który generują plecy i biodra. Zmniejszenie obciążenia w strefach wymagających kluczowego podparcia, wpływa na odczuwany podczas leżenia komfort, niweluje nadmierne ruchy ciała, a docelowo zapewnia spokojny zdrowy sen. Dzięki 7 strefom twardości w materacu, ciało użytkownika może utrzymywać prawidłową naturalną pozycję, niezależnie od ulubionego sposobu układania się do snu: na plecach, na boku czy na brzuchu.

Dzięki temu, optymalnie wsparte mięśnie mogą swobodnie wypoczywać, co skutkuje pozytywnymi zmianami w codziennej higienie snu każdego posiadacza materaca z linii Curem.