Wybór materaca online - czym się kierować?

organizacja sen sypialnia
Wybór materaca online - czym się kierować?

Zakupy online coraz częściej zastępują standardowe wyjścia do sklepu. Istnieje wiele serwisów, dzięki którym bez wychodzenia z domu można wybrać chociażby nowy materac. Jest to jednak produkt, który ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego należy wiedzieć na co zwracać uwagę.

Zalety wyboru materaca online

Oferty internetowe mają niewątpliwie wiele plusów. Należą do nich między innymi: możliwość swobodnego zastanowienia się nad tym, który produkt najbardziej Ci odpowiada czy też szansa porównania ze sobą właściwości różnych modeli. Sklepy online otwarte są 24 godziny na dobę, dzięki czemu w każdym momencie można włączyć przeglądarkę w komputerze lub smartfonie i jednym kliknięciem zapoznać się ze szczegółowymi parametrami, aby później móc w sklepie stacjonarnym przejść od razu do zakupu wybranego modelu. Dokonując wyboru materaca z domu również można zaczerpnąć porady specjalistów, kontaktując się drogą mailową bezpośrednio ze sklepem lub korzystając z czatu na stronie. W taki sposób można uzyskać kilka cennych porad, które będą kluczowe przy wyborze parametrów podłoża.

Jak wybrać materac online?

Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na preferowaną twardość podłoża. Tutaj bardzo istotne są indywidualne odczucia, jednak pod uwagę powinno się też brać stan zdrowia czy wagę użytkownika. Osoby, które lubią czuć opór materaca lub te, które mają powyżej 80 kilogramów powinny zdecydować się na twardsze modele, jak chociażby piankowy materac .log, zapewniający im mocne podparcie dla całego ciała. W wypadku doboru zbyt miękkiego produktu cała sylwetka będzie się zapadać i wyginać w łuk, co nie pozwoli się mięśniom zregenerować w odpowiedni sposób. Jeśli jednak preferujesz bardziej miękkie powierzchnie to dobrą opcją będzie, np. materac .exe, który da przyjemne uczucie otulenia. Najlepszym sposobem jednak będzie osobiste sprawdzenie, czy twardość spełnia oczekiwania. Warto zatem udać się do sklepu stacjonarnego, gdzie jest szansa położenia się bezpośrednio na podłożu i wykonania tzw. testu płaskiej dłoni. Polega on na wsunięciu ręki pod plecy w części lędźwiowej – jeśli napotyka lekki opór to oznacza, że twardość materaca jest idealnie dobrana. Wybierając swój wymarzony model nie można także zapominać o właściwościach antyalergicznych - jest to szczególnie istotne dla osób mierzących się z różnego rodzaju uczuleniami. Zamieszczona przy produkcie informacja o pokrowcu Zeo Case jest gwarancją jego właściwości hipoalergicznych. Nadaje się on do prania, dlatego w każdym momencie wystarczy włożyć go do pralki i pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Wiele osób może także zastanawiać informacja, dotycząca 7 stref twardości. Optymalizują one siłę nacisku, dzięki czemu ciało w trakcie snu będzie utrzymywało naturalną pozycję, co sprawi, że rano obudzisz się w pełni wypoczęty. Oglądając materace marki Curem warto zauważyć, że wszystkie modele posiadają certyfikat AEH. Oznacza to, że przeszły niezwykle rygorystyczne testy w szwajcarskim Sleep Lab, czyli Laboratorium Dobrego Snu. Zamawiając produkt z tego typu oznaczeniem można mieć pewność, że wybiera się sprawdzonego producenta, a zakup będzie służył przez wiele lat. Warto wiedzieć, że dobór materaca jest niezwykle istotny zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wiąże się to w dużej mierze nie tylko z kondycją kręgosłupa i regeneracją mięśni, lecz również z tym, na ile będziesz w stanie się skupić podczas codziennych obowiązków.

Wnętrze materaca – piankowe czy sprężynowe?

Wybór rodzaju materaca zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretnym model, warto jest znać właściwości każdej z dostępnych opcji. Materac piankowy z termoaktywną pianką Visco, jak chociażby .exe będzie pod wpływem temperatury dopasowywał się kształtu ciała osoby na nim śpiącej. Jednak warto podkreślić, że nie odkształca się - po wstaniu z łóżka w szybkim tempie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki swoim właściwościom absorbuje drgania, przez co świetnie nada się dla pary. Z kolei pianka Fusion zastosowana w modelu .log oraz .zip zapewnia komfortowe podparcie, dając jednocześnie duże poczucie komfortu. Dzięki wysokiej jakości komponentom użytym do jej produkcji jest odporna na wiele czynników zewnętrznych, np. doskonale radzi sobie z nadmierną wilgocią wewnątrz wkładu. Na uwagę zasługuje również pianka Seren, która jest rozwiązaniem niezwykle nowoczesnym - stanowi nie tylko optymalne podparcie dla ciała, lecz także dopasowuje się do jego kształtu. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób spędzających wiele czasu w łóżku, ponieważ ma właściwości przeciwodleżynowe - zapobiega ich powstawaniu oraz regeneruje już te powstałe. Alternatywą dla materacy piankowych są podłoża sprężynowe. Wyróżnić można tutaj model .zip, w którym zastosowano hybrydowe rozwiązanie, czyli połączenie sprężyn multipocket z zaawansowanymi technologicznie piankami Serene oraz Fusion, co jest gwarancją wysokiego komfortu snu przez całą noc.

Na wybór materaca online powinno się poświęcić wiele uwagi, a także zapoznać się ze wszystkimi oznaczeniami, które występują przy opisie produktu. Jeśli nie jest się pewnym, który model będzie dla najlepszy warto skontaktować się ze specjalistą, który doradzi i pomoże w wyborze idealnego modelu.