Strefy twardości w materacu - o co chodzi?

holistyczne podejście do snu kondycja fizyczna sen
Strefy twardości w materacu - o co chodzi?

Przeglądając oferty producentów materacy niejednokrotnie można zauważyć informacje o tym, że wiele proponowanych modeli posiada strefy twardości, nazywane również strefami komfortu. Często tego rodzaju opisy nie są dostatecznie rozwinięte i nie wiadomo, czym tak naprawdę są tego rodzaju udogodnienia. O co chodzi ze strefami twardości w materacu?

Strefy twardości w materacu - czym są?

Strefy twardości w materacu można zdefiniować jako specjalne przystosowanie poszczególnych komponentów, których struktura, w przeciwieństwie do struktury zwykłych materacy piankowych lub sprężynowych, umożliwia efektywne podparcie niemal wszystkich punktów sylwetki. Spośród dostępnych na rynku materacy wyróżnia się te posiadające od 3 do nawet 7 tego rodzaju stref. Które z nich są najbardziej wygodne? W tym przypadku, im więcej stref tym zdecydowanie lepie j. W związku z tym wkłady zawierające aż 7 zróżnicowanych obszarów wsparcia kręgosłupa najlepiej regenerują oraz pozwalają utrzymywać we właściwej pozycji głowę, barki, lędźwie, miednicę, uda, łydki, a także stopy.

Materace ze strefami twardości

Uzyskanie optymalnych parametrów materacy ze strefami twardości jest możliwe dzięki wykorzystywaniu sprawdzonych, a jednocześnie innowacyjnych technologii produkcyjnych. W większości tego typu materacy wykonuje się bowiem specjalne systemy nacięć widoczne w strukturze kolejnych warstw materiałów. W konsekwencji powierzchnia materacy ze strefami twardości jest w stanie idealnie dopasować się do indywidualnych kształtów ciała każdego użytkownika, a zarazem doskonale przepuszczać powietrze i zapobiegać gromadzeniu się wilgoci. W nowoczesnych modelach piankowych, jakimi są nasze materace - Curem .LOG, Curem .REG i Curem .EXE, do stworzenia 7 stref twardości wykorzystaliśmy elastyczną piankę Fusion, wspartą grubą i niezwykle wygodną pianką Visco oraz tworzącą wierzchnią warstwę wkładów pianką Serene wyposażoną w technologię SAT, pozwalającą odczuwać niesamowity komfort w wyniku działania powietrznych kapsułek. Z kolei w materacu hybrydowym Curem .ZIP za utworzenie stref twardości odpowiadają w specjalny sposób ułożone sprężyny typu Multipocket.

Zalety stref twardości w materacach

Materace ze strefami twardości (a więc wszystkie nasze modele), posiadają szereg zalet gwarantujących zdrowy i przyjemny sen. Podparcie kręgosłupa na całej jego długości pozwala bowiem intensywnie zregenerować zmęczone stawy oraz mięśnie. Poza tym materace ze strefami twardości świetnie nadają się jako wkłady do łóżek dla osób zmagających się każdego dnia z różnego rodzaju schorzeniami pleców, wadami postawy lub wymagających rehabilitacji po leczeniu operacyjnym. Z całą pewnością tworzące strefy twardości w materacu nowoczesne komponenty wpływają również pozytywnie na wentylację całego wkładu sprawiając, że znacznie zmniejsza się ryzyko rozwoju grzybów i bakterii niebezpiecznych zwłaszcza dla alergików.

Strefy twardości w materacu umożliwiają osiągnięcie najlepszego komfortu wypoczynku każdego dnia. Optymalne rozmieszczenie oraz kombinacja innowacyjnych pianek w materacach ze strefami twardości powodują, że poszczególne części wkładów wymiernie podpierają newralgiczne punkty sylwetki. Dzięki temu zyskujemy gwarancję efektywnej, a jednocześnie przyjemnej regeneracji organizmu.