Stelaż pod materac - jaki wybrać?

stelaze_curem_blog

Podczas gdy większość uwagi skupia się na odpowiednim wyborze materaca, nie powinno umknąć równie ważne zadanie, jakim jest wybór stelaża. To on jest podporą podłoża do snu, dlatego tak ważne jest, by był do niego dopasowany, dając Ci całkowity komfort podczas snu. Dobrze wiedzieć, jakie aspekty brać pod uwagę, wybierając odpowiedni stelaż.

Dla kogo dedykowane są stelaże?

Stelaż to niezastąpiony element w każdym łóżku, bowiem zapewnia on stabilne podparcie dla materaca oraz sprzyja jego prawidłowej wentylacji, co jednocześnie przedłuża jego żywotność. Na rynku dostępnych jest ich kilka rodzajów stelaży, które można dopasować do swoich oczekiwań. Model Curem Basic dedykowany jest dla wszystkich podłoży – zarówno piankowych, jak i sprężynowych. Z kolei stelaż Curem Move jest przeznaczony dla tych użytkowników, którzy bardzo cenią sobie wygodę w łóżku, bowiem funkcja regulacji wysokości pod głową i stopami, a także podział na 5 stref twardości gwarantują zdrowy i niebywale komfortowy sen. Dla najbardziej wymagających idealnym wyborem będzie model Curem Power, dzięki któremu każda minuta spędzona w łóżku to czysta przyjemność. A to wszystko za sprawą regulacji strefy pod plecami i stopami uzyskiwanej poprzez naciśnięcie jednego guzika.

Odpowiednio dobrany stelaż może znacząco podnieść komfort nie tylko snu, ale również czytania w łóżku, oglądania telewizji czy po prostu odpoczynku. Dzięki przeróżnym rozwiązaniom zarówno osoby chore, jak i całkowicie zdrowe, mogą skorzystać z udogodnień, jakimi są pełen relaks oraz możliwość rozluźnienia wszystkich partii mięśni przy jednoczesnym stabilnym podpieraniu sylwetki przez stelaż.

Sposób regulacji

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje regulacji stelaży: klasyczna, ręczna oraz automatyczna. Pierwszy z nich możemy znaleźć między innymi w modelu Curem Basic. To podstawowa regulacja – położenia stelażu nie da się zmienić, pozostaje w jednej pozycji. Wspomagany jest technologią Easy-Lift, która delikatnie unosi elementy sprężynowe konstrukcji, dzięki czemu zagwarantowana jest znakomita wentylacja materaca od spodu, gdy z niego nie korzystamy. To dodatkowo wpływa także na żywotność produktu – odpowiednio dobrany stelaż jest w stanie przedłużyć, dzięki czemu użytkownik będzie mógł cieszyć się nim o wiele dłużej.

Regulacja ręczna wprowadza możliwość zmiany wysokości powierzchni pod głową oraz pod stopami w klasyczny sposób – podnosząc stelaż rękoma. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w modelu Curem Move, który dodatkowo został podzielony na 5 stref twardości. Ta cecha będzie wspomagać zdrowy i komfortowy sen, a w połączeniu z materacem, który również podzielony jest na strefy, pozytywnie wpłynie na jakość Twojego odpoczynku. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że Twoje mięśnie będą spięte – taki podział sprawia, że sylwetka jest stabilnie podpierana przez cały czas użytkowania podłoża, a organizm ma szansę na całkowitą regenerację po ciężkim dniu. Dodatkowo w modelu Curem Move, jak również w pozostałych z serii Curem, zastosowano system tarcz w okolicach przede wszystkim ramion oraz obszaru lędźwiowego. To dzięki temu masz możliwość swobodnego dopasowania twardości stelaża do indywidualnych potrzeb.

Ostatnim rodzajem regulacji jest najbardziej innowacyjna, która umożliwia odpowiednie ułożenie za pomocą kliknięcia jednego przycisku – mowa o zautomatyzowanej wersji. To maksimum komfortu, które uzyskujesz tylko i wyłącznie przy użyciu pilota dołączonego w zestawie. Takie rozwiązanie znajdziesz w modelu Curem Power, który stawia na intuicyjność i stuprocentową wygodę użytkownika.

Materiał stelaża

Ważnym aspektem podczas dobierania odpowiedniego stelaża jest nie tylko jego wygląd zewnętrzny oraz dopasowanie do materaca, ale także materiał, z którego został stworzony. Najpopularniejszymi rodzajami są modele sosnowe, bukowe oraz brzozowe. Jednak jeśli cenisz sobie komfort snu wybierz stelaż zbudowany z różnorodnych, poruszających się swobodnie elementów sprężynowych, bowiem takie rozwiązanie zapewni nie tylko wyjątkowo precyzyjne rozmieszczenie nacisku, ale również płynne dostosowywanie się do ruchów użytkownika.

Najtańszą opcją jest stelaż sosnowy oraz brzozowy, jednak warto wiedzieć, że wykorzystany materiał przekłada się bezpośrednio na jakość i komfort odczuwany podczas snu. Idąc tym tropem, nietrudno wywnioskować, że modele te, które pozornie zaoszczędzą nam pewną sumę pieniędzy, będą jednocześnie najmniej trwałymi spośród dostępnych na rynku. To oznacza, że w ich przypadku konieczna będzie częsta wymiana stelaża poprzez szybkie zużycie poprzedniego modelu. Jednak na tym nie koniec – z powodu braku elastyczności produktów wykonanych z listew sosnowych mogą się przyczyniać do odkształcania materaca. Dodatkowo charakteryzują się wysoką twardością, dlatego sprawdzają się raczej przy modelach podłoży starszego typu, przykładowo bonellowych.

Najczęściej polecanymi modelami są te stelaże, które mają możliwość dostosowania ich do oczekiwań użytkownika. Warte uwagi są modele CUREM wzbogacone o innowacyjne rozwiązania podnoszące komfort snu. Należy do nich przede wszystkim nowoczesny system tarcz Curem, dzięki któremu można dopasować poziom twardości do swoich upodobań. Kolejnym udogodnieniem jest technologia Easy-Lift, zapewniająca idealną wentylację materaca.

Rozmiar, twardość oraz waga

Dokonywanie odpowiedniego wyboru warto także urozmaicić o uprzednie podjęcie decyzji co do szerokości materaca, pod który szukamy stelaża. Dzięki temu poszukiwania będą łatwiejsze – można ocenić, czy lepiej kupić jeden duży model czy jednak dwa mniejsze. Dobre stelaże oferują udogodnienie w postaci różnych stref twardości, o którym więcej pisaliśmy nieco wcześniej. Warto wiedzieć także o tym, że najniższej jakości stelaże będą utrzymywać mniejszy ciężar, bo około 80 kg, natomiast te lepsze od ok. 130 kg.

Wybór stelaża jest równie ważny co wybór materaca. Dlatego dobrze jest zainwestować w produkt, który będzie służył przez długie lata, pozwalając na komfortowy wypoczynek i sen wysokiej jakości.

poprzedni
strona główna
następny